Mirovniški festival “Zlati rez”

Danes poteka na naši šoli vseslovenski Mirovniški festival “Zlati rez”. Gostimo učence iz 49 osnovnih šol in 24 srednjih šol iz Slovenije ter učence iz Srednje šola prve stopnje Sv. Ciril in Metod iz Trsta. 330 učencev in mentorjev ustvarja v 34 delavnicah. Delavnice se izvajajo na naši šoli in tudi po ostalih lokacijah v Slovenj Gradcu. Tu se za pripravljenost in pomoč pri izvedbi delavnic zahvaljujemo Zdravstvenemu domu Slovenj Gradec, Gimnaziji Slovenj Gradec, Gimnaziji Ravne na Koroškem, Osnovni šoli Franja Goloba Prevalje, Osnovni šoli Črna na Koroškem, Atletskemu klubu Slovenj Gradec, Šolskemu centru Slovenj Gradec, prodajalni Fantazija, kmetiji Plesnik in Fakulteti za tehnologijo polimerov.

Osrednje prireditve so se udeležili tudi g. Jože Bogataj, nacionalni koordinator Unesca ter ga. Barbara Urbanija in ga. Ljubica Kosmač iz Urada za Unesco. Učence so nagovorili tudi podžupan MO Slovenj Gradec g. Peter Pungartnik, ga. Nevenka Štraser predstojnica Zavoda za šolstvo območne enote Slovenj Gradec, ga. Mojca Ruter vodja središča za Koroško in ravnateljica Prve osnovne šole Slovenj Gradec ga. Zvonka Murko.

 

 

(Skupno 618 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost