Peš bus

V tednu od 14. do 18. 9. poteka Evropski teden mobilnosti v kateri sodeluje tudi Prva osnovna šola Slovenj Gradec. Mestna občina Slovenj Gradec je pripravila akcijo »PEŠBUS« za učence od 2. do 9. razreda pri kateri učenci skupaj s spremljevalci od v naprej določenih in označenih Pešbus lokacijah odidejo v šolo peš. Na ta način učence spodbujamo k aktivnemu prihodu v šolo, zdravemu življenjskemu slogu ter učimo samostojnosti. Akcija spodbuja tudi medgeneracijsko sodelovanje saj so se v akcijo kot spremljevalci vključili tudi starši, stari starši naših učencev in učitelji naše šole. Po koncu akcije si želimo, da bi se navade iz tega tedna prenesle v naslednje mesece oz. skozi celo šolsko leto in bi takšen prihod v šolo postal stalnica naših učencev. Navsezadnje so se najlepši spomini na šolske dni oblikovali tudi na poti domov oz. v šolo, seveda peš.

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost